м.г

Оглас

25.12.2018
Оглас за ангажирање на член во Комисијата за жалби при Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) Управниот одбор на Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ), во согласност со Статутот, распишува оглас за избор на еден (1… Повеќе... “Оглас”

Доделена наградата „Жан Моне“

14.12.2018
Делегацијата на Европската Унија, во партнерство со Советот за етика во медиумите, синоќа ја додели наградата „Жан Моне“ за најдобра новинарска сторија, како и за најдобра репортерска и аматерска фотографија.

Награда за медиуми Жан Моне

11.12.2018
Утре, 12 декември 2018, во 19:00 часот, во МКЦ Клуб ресторанот во Скопје, Амбасадорот Самуел ЖБОГАР и почесниот претседател на жирито за наградата Жан Моне, Надежда ГАЧЕ ќе ги објават победниците на овогодинешните награди за најдобра но… Повеќе... “Награда за медиуми Жан Моне”
Scroll to Top